Облачно време со услови за снег и дожд

40

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со слаби врнежи од дожд и снег, а ќе има и услови за појава на замрзнат дожд.

За овој петок прогнозирани се температури претежно над нула степени, кои во главниот град ќе се движат околу 3 Целзиусови степени.

Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови на државата, додека пак по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.