Облачно време со врнежи од дожд и снег

Денес не очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините само од снег.

Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет, а по одделни котлини ќе има појава на магла.

Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од западен правец.

Температурата во текот на денот во Скопје ќе се движи од 0 до 4 степени Целзиусови, а во западна Македонија не очекуваат ниски температури, до -3 степени.