Облачно време со врнежи од дожд, на планините снег

81
облачно

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од четири до 12 степени.

Во Скопје  облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

За време на викендот се очекува стабилизирање и затоплување на времето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.