Обрван го објави поширокиот списокот на ракометари за ЕП во Данска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Ивица Обрван, го објави поширокиот список со имињата на 28 ракометарите на кои ќе смета за настап на ЕП 2014 во Данска. Меѓу одбраните се и Ренато Вугринец и Немања Порибак

Голмани: Петар Ангелов (Вардар), Борко Ристовски (Гумерсбах), Никола Митревски (Металург), Стефан Кимевски (Металург)
Крила: Дејан Манасков (Металург), Гоце Ојлески (Металург), Владо Недановски (Вардар), Гоце Георгиевски (Металург), Владимир Темелков (Керјенг), Златко Мојсоски (Металург).
Пикери: Стојанче Стоилов (Вардар), Никола Маркоски (Металург), Ванчо Димовски (Металург), Игор Павловски (Зомимак)
Бекови: Наумче Мојсовски (Металург), Бранислав Ангеловски (Констанца), Филип Миркуловски (Металург), Филип Лазаров (Вардар), Кире Лазаров (Барселона), Влатко Митков (Кремс), Дејан Пецаковски (Металург), Немања Прибак (Вардар), Ренато Вугринец (Металург), Никола Стојчевски (Редбергслидс), Аце Јоноски (Металург), Велко Маркоски (Металург), Мите Стоилов (Вардар), Мартин Манасков (Металург).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.