Очекувајте студено време и снег за денес

89

Времето во Македонија ќе биде облачно, студено и ветровито, со повремени врнежи од снег на планините со слаб до умерен интензитет.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 9 целзиусови степени, а дневната од 1 до 10.

Во Скопје очекуваме облачно време со повремени врнежи од дожд, а температурата во текот на денот ќе достигне до 6 целзиусови степени.

Врнежи од снег се очекуваат и на некои пониски места. Ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значителен пад на температурата во последните денови од ноември.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.