Од денеска почнува вакцинацијата на граѓани под 75 години

87

Денеска почнува вакцинирање и на граѓани под 75 години, пријавени преку сајтот „vakcinacija.mk“, или преку матичните лекари.

Во салата „Борис Трајковски“ во Скопје вчера заврши вакцинирањето на вработените во критичната инфраструктура. Досега се вакцинирани близу 30 000 граѓани.

Сите граѓани на возраст од 74 и 73 години кои се пријавиле во следниот период ќе бидат вакцинирани.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.