Од Ѓорче Петров стартуваше кампањата за претседател на Силјановска

111

Професорката Гордана Силјановска Давкова попладнево од Ѓорче Петров ја почна внатрепартиската кампања за претседателски кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Пред насобраните членови и симпатизери во Општинскиот комитет во Ѓорче Петров, таа ги презентираше својот план и визија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.