Од коронавирус почина 27 годишно момче од Битола

188

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21.

На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола.

Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.