Од петок конечно сонце и повисоки температури

21

Уште денес и утре според метеоролозите ќе имаме нестабилно време. Од петок конечно стабилизација на времето.

За средината од работната недела според синоптичарите не очекува променливо облачно и нестабилно време, попладне со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Дневните температури на воздухот ќе се движат од 17 до 27 степени целзиусови.

Во Скопје се очекува слично време, променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи.

Во главниот град денес ќе се достигнат максимални 26 степени.

Во петок и за време на викендот се очекува стабилно, суво и топло време со значителен пораст на температурата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.