Од поддржувач до критичар: Новинарот Салиу со кроше ја нокаутираше неспособната градоначалничка на Скопје

Новинарот Фуркан Салиу жестоко ја нападна градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, која овие денови е главниот лик во сапуницата од скандали.

„Зар стварно Данела мисли дека скопјани се глупи и дека 4 години ќе поминат со оправдувања… Овие барања не се од вчера, оваа криза и овој долг не е од вчера, а Данела гласно нудеше решение за време на кампањата”.

Според новинарот, со тврдоглавост не се менаџира една маалска задруга, а не па главниот град.

„Кога ќе престане со тврдоглавоста Данела? Па едноставно, “кога удри со глава во ѕид”, заклучува Салиу.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.