Од полноќ нови цени на горивата

179

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цената на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) да се зголемат за 0,50 денар/литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 2,00 денар/литар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.