Од полноќ нови цени на горивата

81

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари. Цените на останатите нафтени деривати останаа исти како неделата пред тоа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.