Од следната недела затоплување

Од следната недела затоплување
Од следната недела затоплување

УХМР информира дека од понеделник ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури, а преку денот температурите ќе бидат повисоки.

Кон средината на наредната недела се очекува повторно затоплување, односно релативно топло време за овој период од годината.

Времето денес е променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Во западните планински предели ќе продолжи да проврнува слаб локален снег, додека на пониските места има локален слаб дожд. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.