Oд утре јавноста ќе дознае што Шилегов нема храброст да каже

138

Објава на Фејсбук страницата на ВМРО-ДПМНЕ:

„Цела недела помина откако јавно на ТВ го прашувавме Петре Шилегов за две работи:
– Дали е подготвен да ги покаже приходите на неговото адвокатско друштво за 2019 година?
– Дали е подготвен под полна морална и кривична одговорност да изјави дека ниту еден денар од градската каса, од буџет на Град Скопје не е префрлен на неговото адвокатско друштво?
Бидејќи Шилегов ја нема таа храброст, а јавноста ја заслужува вистината, од утре јавно ќе ги даваме одговорите“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.