Од утре наплата на патарината кај Смоквица

234

Од утре   26.08.2019 од 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ.

На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го изгради споредниот пат до Гевгелија за жителите од околните села.

Од утре се очекува на патарината „Смоквица“ да се наплаќа по 100 денари за патничко возило.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.