Македонија

Од утре обврска за зимска опрема во возилата

Од утре обврска за зимска опрема во возилата

АМСМ соопшти дека сообраќајот на сите државни патишта утрово се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.