Одбиено барањето на СЈО за замрзнување имот во случајот „Триста“

146

Кривичниот суд не го прифати барањето на СЈО за забрана за замрзнување на имот во сопственост на помошник министер за јавни набавки во МВР, кој е осомничен во истрагата за случајот „Триста“. Од СЈО најавија жалба по одлуката на судот.

Помошник министерот е осомничен за злоупотреба на службената должност и со јавна набавка за купопродажба и сервисирање на 300 возила го оштетил државниот буџет за 453 илјади евра, бидејќи не ја одбрал економски најповолната понуда.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.