Одбојкарите денеска заминуваат за Бари: Во осминафиналето Македонија против Италија

Македонската одбојкарска репрезентација попладнево заминува за Бари каде ја очекува натпреварот од осминафиналето на Европското одбојкарско првенство.

„Спартанците“ на Јошко Миленковски со ефект од две победи и три порази го освоија четвртото место во групата Ц и изборија историски пласман во осминафиналето.

Во сабота во Бари македонските одбојкари ќе играат против дмаќинот Италија како првопласирана во групата А.