Одлична можност за супер купување на Gorenje апарати за домаќинство со голема заштеда до крајот на ноември!

69

Месецот ноември и веќе популарните големи попусти по повод Црниот петок (Black Friday)  станаа еден од најголемите и најважните периоди во годината за големи набавки на апарати за домаќинство на нашиот пазар. На сите ни е позната „купувачката треска“ која владее во последниот петок во ноември, кога цените на повеќето производи на пазарот се неверојатно ниски, а понудата и изборот за купување се толку големи што едноставно не можете да се одлучите што да купите по тие уникатни пазарни цени за само еден ден. Поради оваа причина, Gorenje одлучи да ги намали цените по повод попустот на Black Friday од 15. до 30. ноември во својата специјална продажна кампања наречена „Gorenje Black November“. Оваа специјална понуда е одлична можност за сите потенцијални клиенти да ги реновираат своите кујни и да ги збогатат своите домаќинства со корисни домашни помошници на Gorenje по неверојатно намалени цени и одлично избрана понуда на Gorenje апарати со специјален попуст. Прво нешто што сакаме да истакнеме е дека внимателно ја одбравме понудата на промотивни апарати на Gorenje за да им овозможиме на нашите клиенти да ги купат најпродаваните и најчесто избраните производи на Gorenje кои се препознаени од нашите потрошувачи како најдобри по цена и квалитет, енергетска ефикасност, едноставно користење и дизајн.

Со продолжување на специјалниот попуст за Black Friday, кој не само што ќе важи за еден петок во ноември, туку во форма на специјална понуда за Black November, ви овозможивме подобро да видите сѐ што нудиме и подобро да се организирате за вашето паметно купување.

Од нашата одлична ноемвриска понуда, која ги вклучува сите потреби на едно домаќинство, издвојуваме: апарати за готвење, апарати за складирање храна – комбинирани фрижидери, мали апарати за домаќинство и правосмукалка.

Кога зборуваме за апарати за готвење, најистакнат од понудата е комбинираниот вграден сет за готвење со пареа (рерна и плоча за готвење) по уникатно намалена цена од 22.390 денари (промо цена на Gorenje Black November). Сигурно се прашувате зошто е паметно да се купи рерна со пареа? Со совршената рерна што доаѓа со функцијата и програмата ExtraSteam, се создава совршена количина на пареа што гарантира дека вашиот леб ќе расте убаво и ќе има крцкава кора. Сè што треба да направите е да истурите малку вода во плитка тава, да ја изберете програмата ExtraSteam, а остатокот ќе го направи вашата рерна. Плоча за готвење која доаѓа во сет со оваа рерна, има две проширени зони за готвење од кои едната е овална и е идеална за широки садови. Исто така, нејзината функција на одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече.

Откако ќе завршиме со готвењето, продолжуваме кон нашите верни чувари на храна и намирници – комбинирани фрижидери. Овде, покрај другите одлични понуди и големиот избор, се издвојува доверливиот NRS9182VB Side by Side фрижидер со NoFrost Plus функција и А++ енергетска класа по одлична специјална цена од 59.990 денари. NoFrost Plus како еден од најдобрите системи за ладење на пазарот спречува таложење мраз. Благодарение на него, нема да морате да го одмрзнувате замрзнувачот и неговиот простор за складирање ќе се користи поефикасно. Пакувањата или парчињата замрзната храна нема да се лепат едно до друго, што ќе ви помогне да го одржите вашиот замрзнувач уреден и чист и да го направи и онака големиот капацитет од 610 литри уште подобро искористен. Инвертер моторот кој го има овој модел на фрижидер е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи дека температурните флуктуации се намалуваат и дека условите за складирање на храната се многу подобри. Ледоматот со диспанзер за вода кој се управува на допир ќе ви овозможи да уживате во ладна вода, кршен лед или коцки лед без да го поврзете ладилникот со довод на вода. Ефикасно дизајнираната внатрешност на овој фрижидер носи доволно простор за големи количини храна, што ќе ве спаси од честите купувања.

 

Знаеме дека не сите луѓе се љубители на чистење и смукање, но безжичната правосмукалка Gorenje SVC216FGD по промотивна цена од 5.850 денари, сигурно ќе го промени вашиот став за оваа инаку мачна домашна задача. Дизајнирана е да ја врши работата побрзо со целосна слобода обезбедена од отсуството на кабел. Можете да стигнете до високи, ниски простори и сите можни агли без да ве попречува кабелот. Неговата циклонска сила ќе се погрижи за сè. Кога садот е полн, едноставно испразнете го садот за прав, а индикаторот за статусот на батеријата ќе ви овозможи секогаш да имате јасен приказ на статусот на рачката без никакви грижи. На тој начин губењето на моќта никогаш нема да ве спречи и да застане среде чистење. Кога е целосно наполнета, добивате до 60 минути работа благодарение на моќната Li-Ion батерија од 21,6 V, без загуби во моќта на вшмукување. Кога ќе завршите со правосмукалката, едноставно ставете ја на базата поставена на ѕид која има функција на полнач. На тој начин секогаш ќе знаете каде е вашиот асистент и каде ве чека кога ви треба, а батеријата секогаш ќе биде подготвена за следните 60 минути работа.

Секако по добро направеното купување или успешно завршената домашна задача, ви предлагаме да се наградите со здрава и освежителна овошна мешавина или смути подготвено во нашиот блендер B800XE, кој сега можете да го купите по неверојатна цена од само 2.150 денари. Вака приготвениот пијалак ќе ви ја врати енергијата, која ќе ве наполни и ќе ви овозможи енергично и доброволно да уживате во остатокот од слободното време што ќе ви го обезбедат многу корисните Gorenje апарати за домаќинство.

За помалку грижи и ваша целосна безбедност при купувањето ќе се погрижи долгата гаранција на производите на Gorenje: 10 години гаранција на Inverter PowerDrive мотор за избрани апарати со регистрација на продолжена гаранција на веб страната mk.gorenje.com, 5 години гаранција на Gorenje бела техника и 2 години гаранција за Gorenje мали апарати за домаќинство. Побарајте ја одличната специјална понуда на Gorenje Black November до крајот на ноември на веб продавницата mk.gorenje.com, како и во продажните салони на Gorenje или во партнерските продавници на Gorenje. Едноставно можете да дознаете повеќе за оваа специјална Black November понуда тука.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.