Одрон затрупа село, повеќе од 2.000 загинати

88

Околу 2.000 лица загинаа при одрон на земја кој го затрупа селото Хобо Барик во Авганистан.

Одронот кој е последица на поројните дождови затрупал околу 300 куќи, а спасувачките екипи се на терен.

 

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.