Огнено оружје во пукање во локал во Бутел

180

Во сабота околу пладне е  пријавено е дека во локал на улицата „Босна и Хереговина“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи на гости во локалот по што од огнено оружје биле испукани неколку куршуми.

Извршен е увид на местото на настанот при што пронајдени и подигнати се две чаури и еден фрагмет од проектил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Според медиумите, нападот бил насочен кон општински советник во скопската општина Бутел и лице кои со него

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.