Ограбен бутик во Скопје

73

Тешка кражба во бутик во Скопје.

Две непознати лица во бутикот „Икс-ес“ извршиле тешка кражба на дрзок начин, при што одзеле поголема количина текстилна гардероба. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.