Ограбен објeкт на МЕПСО во Новаци, украдена поголема количина кабел

На 26.11.2022 во 08.57 часот во СВР-Битола било пријавено дека во објект на МЕПСО лоциран во с.Новаци, била извршена тешка кражба при што бил одземена поголема количина кабел.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Битола. Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.