Ограбен „Зегин“ на Џон Кенеди

244

Синќа околу 20,40 часот во Скопје,на ул.„Џон Кенеди“, во аптека „Зегин“, непознат сторител, под закана со пиштол извршил разбојништво над една вработена при што одзел околу 20.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.