Ограбена аптека во Битола

56

Тешка кражба во земјоделска аптека на улицата Кочани во Битола.

Сторителот влегол преку балконската врата и одзел разни ветеринарни медикаменти и земјоделски препарати, како и 8.100 денари причинувајќи материјална штета од околу 480.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.