Ограбена банка во Аеродром

На 15.09.2023 во 09:48 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.35 часот во филијала на банка на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, едно лице со закана со пиштол одзело пари од вработените.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.