Ограбена бензинската пумпа Макпетрол кај Велес

173

Сабајлево околу 03.10 часот во Велес кај м.в „Штипска петља“ на бензинската пумпа на Макпетрол, две непознати маскирани лица со закана со нож извршиле разбојништво над вработениот, при што одзеле околу 43.000 денари, по што го напуштиле лице местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.