Ограбена бензиснка пумпа во струмичко Муртино

143
струмица

МВР информира дека двајцата маскирани физички нападнале еден вработен и му одзеле околу 60.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот. СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.