Ограбена спортска обложувалница со закани кон вработената

На 04.02.2024 во 20:54 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на општина Центар, едно лице со закана кон вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.