Крими хроника

Ограбена Стопанска банка во Маџари

Ограбена Стопанска банка во Маџари

Непознато лице утринава извршило разбојништво во филијала на Стопанска банка лоцирана на улицата „Благоја Стефковски“ во Маџари.

Разбојникот кој бил маскиран и вооружен со пиштол со закана од вработените одзел околу 100.000 денари и 1.500 евра по што го напуштил местото на настанот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.