Ограбена вработена во спортска обложувалница

На 17.11.2022 во СВР Скопје било пријавено дека околу 21:15 часот во спортска обложувалница на бул„Кузман Јосифоски Питу“, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет и нејзин паричник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.