Крими хроника

Ограбено казино во Струга

Ограбено казино во Струга

Разбојник со пиштол ограбил казино,утрово во Струга.
Според полицијата, разбојништвото се случило околу 3.10 часот во казино на улицата Маршал Тито.

Тогаш маскиран разбојник и се заканил на вработената. Тој зел околу 58.800 денари и побегнал во непознат правец.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.