Охрид: Приведен српски државјанин поради кражба

68
Како да ги преполовите месечните трошоци за храна?
Како да ги преполовите месечните трошоци за храна?

Во СВР-Охрид, вчера, во 11.20 часот, од страна на полициски службеници било лишено од слобода 37-годишно лице од Р.епублика Србија поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело “разбојничка кражба“. Настанот се случил на 28.07.2019 година во маркет на булеварот „Туристичка“ во Охрид.

Лицето било приведено во полициска станица за понатамошна постапка.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.