Јокиќ со „банана“ во последната секунда ја прекина победничката серија на Торонто (ВИДЕО)

Денвер славеше на гостувањето кај Торонто со минимални 110-109 во рамки на НБА-лигата.

Клучна беше блокадата на Никола Јокиќ во последните секунди од средбата и по која заврши серијата на Репторс од осум победи по ред. Српскиот центар го заврши натпреварот со 28 поени и 15 скока, додека Џеф Грин постигна 19 поени. Паскал Сјакам блескаше за Торонто со 35 поени и 10 скока.

Лука Дончиќ со 45 поени го наполни кошот на Лос Анџелес клиперс, но Далас загуби на домашен паркет со 97-99. Словенецот имаше и 15 скока, а му недостигаа уште две асистенции да запише трипл-дабл. Реџи Џексон имаше 24 поени за Клиперс.

НА ОСТАНАТИТЕ НАТПРЕВАРИ
Портланд – Њујорк 112-103
Шарлот – Мемфис 118-125
Њу Орлеанс – Сан Антонио 114-124
Вашингтон – Сакраменто 110-123
Филаделфија – Кливленд 103-93
Чикаго – Оклахома 106-101
Мајами – Бруклин 115-111
Голден Стејт – ЛА Лејкерс 117-115
Феникс – Орландо 132-105

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.