Ѓоковиќ со пресврт до осматa титула на Австралија опен

32

Србинот Новак Ѓоковиќ по четири часа игра во пет сета 3-2, го победи Доминик Тим во финалето на Астралија Опен каде никогаш не загубил финален меч.

Ѓоковиќ по голема борба победи против Тим, ја одбрани титулата, и воедно стигна до осмата на Австралија Опен.

Ова беше уште еден возбудлив меч, Ѓоковиќ по седми пат го победи Австриецот кој има четири победи против Србинот.

Ѓоковиќ сега има 17 титули на Грен Слем турнирите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.