ОМД со апел до Македонците од Алнбанија: Излези и попиши се како Македонец

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува голема поддршка за македонците во овогодинешниот попис во Албанија!

Во овие моменти на идентитетско негирање и поткупување од страна на надворешни држави, ИЗЛЕЗИ И ПОПИШИ СЕ КАКО МАКЕДОНЕЦ!

Македонците немаат цена, македонците не се на продажба!, велат во апелот од ОМД.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.