Омилената боја открива какви сте во кревет

418

Која е вашата омилена боја – тоа е дефинитивно едно од прашањата кое можете да го добиете на првиот состанок, а доколку потенцијалниот партнер е лукав, всушност се обидува однапред да дознае на што може да се надева во креветот.

Имено, бојата може многу да каже за карактерот на личноста, а меѓу другото, може да покаже и каква е таа личност во сексот.

Црвена – очекувано, асоцира на страстна личност која знае да ужива во сексот, сака да преземе иницијатива и бара слични партнери во креветот.

Виолетова – открива личност на која сексот ѝ е само губење на време, така што жените размислуваат повеќе на фризурата отколку на уживањето, а мажите тоа го прават како да е некоја здодевна обврска – го избегнуваат по секоја цена.

Портокалова – ова е омилената боја на личностите кои сакаат да остваруваат фантазии во креветот. Ќе направат сè за да ја поттикнат имагинацијата на партнерот, а обожуваат предигра и нежност.

Сина – боја на личности кои го гледаат сексот како уметност на која ѝ пристапуваат со елеганција и стил, а особено се добри мажите кои ја сакаат оваа боја бидејќи тие ќе направат апсолутно сè за да ја задоволат партнерката.

Розова – ја сакаат заводниците, жените на кои флертот им е воздух и вода, но всушност покажуваат повеќе отколку што можат да понудат бидејќи се сексуално незрели. Мажите кои ја сакаат розовата боја често ги менуваат партнерките, а аферите им се речиси фетиш.

Сива – омилена помеѓу несигурните и неодлучни љубовници кои имаат проблем со прифаќање на обврски, а сексот не им претставува ништо повеќе од задоволување на потребите.

Зелена – ја сакаат вредните и нежни партнери, мажи кои се полни со разбирање и спремни да ја исполнат секоја желба на партнерката додека жените се толку посветени што секој секс го доживуваат како да им е првпат.

Жолта – оваа боја им е омилена на личностите кои се субмисивни во креветот и никогаш не ги одбиваат желбите на партнерот кои им се многу поважни од нивното сопствено задоволство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.