Ѓорче Петров Куп 2022 со три домашни и три странски екипи

ЖРК Ѓорче Петров ќе биде организатор на вториот меѓународен турнир во женска конкуренција „Ѓорче Петров Куп 2022“, кој ќе се одржи од 26 до 28 август на отвореното игралиште покрај „Камин Кама”.

Учесници на турнирот ќе бидат 6 екипи: три странски и три домашни, поделени во две групи.

Домашни екипи учеснички ќе бидат Ѓорче Петров, Вардар и Овче Поле Славјански Универзитет, додека гости од странство ќе бидат Бор и Бекамент, како и Борац од Бања Лука

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.