Ѓорчев му порача на Заев да намали со печурките откако се пофали дека економијата блеска

158

Зоран Заев, како премиер, на денешната собраниска седница се пофали дека економијата блеска, а постигнатите резултатите се за поклонување.

 -Економијата блеска, а уште не сме членка на НАТО, ниту почнаа преговорите за членство во ЕУ. Резултатите се за поклонување, рече премиерот.

По ова, пратеникот Влатко Ѓорчев преку Фејсбук му порача на Заев да намали со „печурките“.

-Дечко, намали од печурките. Си одиш за 7 дена. Зоран Заев, НИКОГАШ повторно‼️, напиша Ѓорчев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.