9 C
Skopje
понеделник, октомври 26, 2020

Ѓорчев: Поминаа две години од лагата на Заев со раката на срце за рестартирање на Југохром

124

Поминаа 2 (ДВЕ) години од ВЕТУВАЊЕТО (со рака на срце) на Зоран Заев дека Југохром ќе биде отворен “најдоцна до април – мај 2018 година”.

Трпи цела општина Јегуновце, Тетовско и економијата на цела Македонија. Народот се сели и заминува.

Потребни се работни места, инвестиции и погони.

#ОбноваНаМакедонија, напиша на својот Фејсбук профил пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.