Оскарите ќе ги врачуват и Пенелопе Круз и Киану Ривс

38

Американската филмска академија го објави списокот актери кои на добитниците ќе им ги врачуваат престижните статуетки, на својот сајт на Twitter, а меѓу нив се и Киану Ривс и Пенелопе Круз.

Покрај овие двајца, лауреатите ќе ги добуваат признанијата и од рацете на Сигурни Ривер, Дајан Китон, Џејмс Карден, Пија Лабаф, Стив Мартин, Џорџ Мекех, Маја Рудолф, Зак Готзаген и Бен Фелдштејн.

Претходно беше објавено дека церемонијта ќе биде без водител, како и претходната година. Доделувањето на наградите ќе се одржи во Лос Анџелес ноќта од 9-ти кон 10-ти февруари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.