Османи: Односите меѓу Македонија и Бугарија се подобруваат

Односите меѓу Македонија и Бугарија се подобруваат и има напредок во меѓусебната соработка, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Проблеми и предизвици има но исто така, има и желба тие да се надминат, вели Османи.

Во однос на нападите врз бугарските клубови во земјава, шефот на дипломатијата вели дека тие се само проивокации чија цел е да ги влошат односите меѓу двете држави.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.