Останал без возачка дозвола 49 минути откако ја добил

254

Млад германски возач останал во средата без возачки дозвола, само 49 минути откако ја добил.

Возачката дозвола 18-годишното момче ја имал во себе само 49 минути. Со четворица пријатели во автомобилот, возел во Хемер, во покраината Северна Рајна-Вестфалија 95 колометри на час, наместо 50 колку што било дозволено, објави локалната полиција.

Освен што останал без дозволата, ќе мора „висока казна“ и ќе оди на „дополнително скапо воспитување“, додава локалната полиција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.