10 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

Остри критики од јавноста за пејачката Адел

240

Секоја година во лондонски Нотинг Хил се одржува карневал за сите доселеници од карипските и африкански краеви во Велика Британија.

На својот Инстаграм профил таа објави своја фотографија на која позира во горен дел од бикини, кој на себе има испечатено знаме од Јамајка, а косата и е сплетена во традиционална африканска фризура.

Иако нејзините намери биле искрени и чисти, на многумина ширум светот не им се допадна овој потег на пејачката обвинувајќи ја дека сака да стекне додатни симпатии кај јавноста на сметка на африканскиот народ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.