Осум сообраќајки во Скопје, повредени 4 лица

18

Четири лица се повредени во 8 сообраќајки во Скопје, 50-тина возачи добиле казни за брзо возење, а 18 останале без возачка дозвола во изминатото деноноќие.

Според билтенот на СВР Скопје, побрзо од дозволената брзина возеле 51 возач, а под дејство на алкохол биле двајца возачи. Исклучени од сообраќај се и 18 возачи кои немале возачка дозвола, еден возач почетник, како и 18 нерегистрирани возила.

Сообраќајната полиција издала 54 казни, а поради непрописно паркирање подигнати се 68 возила со специјалното возило „пајак“.

Дневниот билтен на скопската полиција покажува дека се евидентирани и 10 возачи кои зборувале на мобилен телефон додека возеле и двајца возачи кои не носеле сигурносен појас.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.