Осум типови на луѓе кои имаат почесто секс од другите

Во едно истражување во кое учествувале невенчани луѓе во Америка, утврдено е дека постојат осум типови на луѓе кои имаат повеќе секс од другите.

Луѓе кои работат со компјутери и електроника

Од сите професии, немажените жени и мажи кои се бават со оваа професија имаат најмногу секс, дури 64 отсто од нив.

Тие коишто живеат во топли краеви

Во истражувањето дури 60 отсто од жителите на Мајами имаат редовен секс. Изгледа таму каде што е жешко и сексот е пожежок.

Постари жени

Можеби ви е чудно вашата баба да има секс, но истражувањето покажало дека не е мал процентот на жени кои се стари, а имаат секс. Тоа им помага да живеат подолго.

Корисници на андроид

Студијата покажала дека тие кои што користат андроиди во споредба со било кој друг паметен телефон, почесто имаат оргазам.

Црвенокоси

Дури 41 отсто од црвенокосите добиваат повеќе секс од другите бои на коси. По нив се русокосите, а за бринетите нема податок.

Желни за тестостерон

Ако сте од оние жени кои сакаат мажествени мажи, имате среќа. Ако имате партнер кој пука од тестостерон тогаш имате почесто секс.

Пријатели со бенефиции

Најголем дел од сингл луѓето имаат одличен и чест секс, бидејќи се гледаат со некој со кој претходно  биле во врска и имале секс со него.

Жените мажени за богаташи

Се смета дека жените кои имаат богати мажи се поопуштени, имаат повисоко ниво на естроген и повеќе сакаат секс.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.