Осум загинати во пожар во Чикаго, меѓу нив шест деца

169

Осум лица, од кои шест деца, загинаа во пожар во Чикаго, соопштија денеска од пожарната служба.

Меѓу загинатите во пожарот, кој избувна изутринава, има и едно бебе.

Причината за пожарот засега не е утврдена.

Пожарникарите беа повикани околу 4 часот утрово во кавртот Литл вилиџ во Чикаго, каде што пожар зафати трикатна зграда, а жртвите беа пронајдени на вториот кат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.