Осумдесетгодишен старец обљубил малолетно девојче

34

Во СВР Велес синоќа 28-годишна жена од велешко пријавила дека 80 годишен старец од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, се работи на расчистување на случајот и превземање на соодветни санкции за сторителот на делото.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.