Откако СДСМ е на власт нема отворено ниту една фабрика, нема ниту една инвестиција

34

Весна Пемова пратеничката од ВМРО ДПМНЕ на собраниската седница кажа дека освен вработувања во администрацијата владата нема вработено луѓе во фабрики кои ги ветуваше на големо пред граѓаните.

Таа истакна дека од кога оваа влада е на власт нема отворено ниту една фабрика и дека нема ниту една инвестиција во земјава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.