Откриен автомобилот кој го возел убиецот на Јелена?

127

На насипот каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ на 2 април бил забележан син караван. Полицијата трага по него, бидејќи се претпоставува дека му припаѓа на убиецот по кој трага цела Србија, пишува Телеграф.рс.

Дали е во прашање некоја случајност или навистина автомобилот му припаѓал на убиецот, останува да открие полицијата.

Марката на автомобилот по кој инспекторите трагаат сеуште не е позната на јавноста. Автомобилот последните неколку денови пред бруталното убиство бил виден често пред куќата на Марјановиќ.

Покрај Карванот, полицијата трага и по двајца велосипедисти кои камерите ги уловиле дента на насипот.

Истрагата за Јелена влегува во четвртата недела.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.